ABN ziet hoog dividend en vastgoed als veilige havens

In zijn Investment Outlook voor het vierde kwartaal noemt ABN AMRO bedrijven die een hoog dividend uitkeren en vastgoed als veilige havens.

In de meest recente Investment Outlook, die gisteren werd gepubliceerd, laat ABN weten van mening te zijn dat de de recessie risico's overdreven zijn, ondanks een zwak macro-economisch klimaat. Vorige maand werd de hoeveelheid cash in de modelportefeuille verkleind ten faveure van een overweging in aandelen.

De modelportefeuille is momenteel voor 43% belegd in aandelen, 28% obligaties, 19% cash en 10% in alternatieve beleggingen. Ook is ABN positief over vastgoed vanwege de voorspelbare cashflows en hogere huurinkomsten vanwege een beperkt aanbod. Voor hedgefunds ging het advies omlaag naar neutral.

De analisten van ABN stelden een lijst van 18 aandelen samen waarbij er onder meer werd gekeken naar de houdbaarheid van het dividend, de stabiliteit van het dividendbeleid, de kwaliteit van het management, de M&A potentie en groeivooruitzichten voor de desbetreffende sector.

De favorieten zijn AT&T, BASF, Bristol-Meyers, China Mobile, ConocoPhillips, Corio, GDF Suez, DSM, Nestlé, Philip Morris International, Roche, Shell, Sanofi, Siemens, Singtel, Vinci, Vivendi en Vodafone.

Ook bij een zwakkere winstgroei of lagere winst is het onwaarschijnlijk dat deze bedrijven hun dividend verlagen gezien de recordhoeveelheid cash op de balans en de historisch lage payout (het percentage van de winst dat aan dividend wordt uitgekeerd).

Veel van de bovenstaande namen kwamen ook al voorbij in ons omslagverhaal ('de beste dividendaandelen') van enkele weken geleden.

Menno van Hoven, 22 september 2011

Nu in het blad

thumb shade
Verder: opinie, analyses en meer
Nu proberen

LEES OOK

Dividend is binnen

Niets aan de hand