Markten voorlopig onder druk

BNP Paribas verwacht dat aandelenmarkten in het tweede halfjaar een stijgende lijn zullen vertonen vanwege een aanhoudend ruim monetair beleid en een sterke groei van de wereldeconomie.  Wel zullen de aandelenmarkten volgens de analisten voorlopig onder druk blijven staan.

De analisten waarschuwen beleggers dat zij zich bewust moeten zijn van bepaalde risico's. Het grootste risico dat ze zien, is een stijging van de olieprijzen.

BNP Paribas verwacht zelf dat de olieprijs de komende periode zal stabiliseren of zelfs licht dalen, waarbij de prijs van een vat Brent zal liggen tussen $105 en $110.

Momenteel ligt de prijs rond de $119. Voorlopig gaan de analisten van BNP Paribas ervan uit dat aandelenmarkten onder druk blijven staan vanwege de angst voor een 'double dip'.

Voor de langere termijn zijn de fundamenten voor de wereldeconomie echter erg sterk, waarbij de aandacht van de analisten vooral uitgaat naar China, Zuid-Korea en Rusland.

Brazilië zal ook aantrekkelijk worden wanneer duidelijk is dat het zijn inflatie onder controle heeft. India wordt niet genoemd, omdat het land weliswaar zeer sterk groeit, maar tegelijkertijd ook de inflatie fors ziet oplopen.

Tot slot merkt BNP Paribas op obligaties momenteel erg duur te vinden, terwijl goud puur voor speculanten is.

Nu in het blad

thumb shade
Verder: opinie, analyses en meer
Nu proberen

LEES OOK

Mooie winst bij zijwaartse koers

Factorbenadering bij beleggen zorgt voor toenemende correlatie

Zet het onconventionele monetaire beleid de deur open voor inflatie?