Tegelijkertijd werken de machinebouwers aan betere apparatuur waarmee snellere en efficiëntere halfgeleiders kunnen worden gemaakt. Dit samen leidt tot overcapaciteit bij de halfgeleidermakers als de vraag door economische omstandigheden inzakt.
Bij een vervolgens weer aantrekkende vraag naar halfgeleiders wordt de bestelling van de machines dan weer opgevoerd en is de cirkel rond, wordt beschreven in het omslagartikel van het tijdschrift Beleggers Belangen van vrijdag 3 juni 2011 over de Nederlandse makers van chipmachine ASML, ASMI en BESI.
Op dit moment zit de cyclus mee en verwachten marktvorsers als VLSI, Gartner en SEMI geen beweging naar beneden. Grote halfgeleiderproducenten als TSMC, Globalfoundries en Intel hebben bovendien investeringsplannen bekendgemaakt die in 2011 op marktgroei duiden. De vraag naar halfgeleiders blijft hoog door de populariteit van nieuwe consumentenartikelen als smartphone en tabletcomputers, en doordat er steeds meer halfgeleiders worden gebruikt in de groeiende automotivemarkt. Voor 2012/13 wordt verwacht dat de neergaande lijn weer wordt ingezet.
Lees meer over beleggen in ASML, ASMI en BESI in het tijdschrift Beleggers Belangen van vrijdag 3 juni 2011.



