Hoogste dividendrendement

Op de Nederlandse beurs zijn momenteel 14 aandelen goed voor een dividendrendement van meer dan 4%. Ook elders in Europa en met name in de Verenigde Staten worden aandeelhouders door veel bedrijven royaal beloond.

We kijken achtereenvolgens naar de aandelen met het hoogste dividendrendement voor AEX, AMX en AScX, Eurostoxx50 en de Amerikaanse S&P500.

In Nederland zijn momenteel (peildatum donderdag 10 februari) 14 aandelen goed voor een dividendrendement van minstens 4%. Van deze aandelen is Delta Lloyd in 2011 tot dusverre het best presterende aandeel met een plus van bijna 28%. Grontmij deed het vooralsnog het slechtst met een verlies van bijna 7% (let wel, obv koersen van donderdag).

div rend nl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Elders in Europa treffen we ook een flink aantal aandelen met een hoog dividendrendement.

Als we naar de Eurostoxx50 kijken zien we met name telecom- en nuts- en energiebedrijven die traditiegetrouw goed zijn voor het hoogste dividendrendement.

div rend europa

In totaal zijn 18 aandelen goed voor een yield van minstens vier procent. Hiervan stond gisteren enkel Unibail-Rodamco dit jaar nog in de min. Daar komt Nokia bij na de flinke koersdaling van vandaag, die uiteraard resulteert in een flink hoger dividendrendement dan de hierboven vermelde 4,76% (er vanuit gaande dat het huidige dividend gehandhaafd wordt).

In de Verenigde Staten tot slot treffen we verreweg de meeste (grote) fondsen met een dividendrendement van minstens 4%. Binnen de S&P500-index is bijna 10% van de aandelen goed voor een yield van minstens 4%.

Hieronder hebben we de top-20 neergezet van de in totaal 49 aandelen.

div rend VS

Ook hier zijn het de telecombedrijven die de lijst aanvoeren, aangevuld met bedrijven actief in de tabakssector.  Beleggers hoeven voor deze fondsen geen spectaculaire koersontwikkeling te verwachten, maar worden daarvoor dan ook rijkelijk beloond in de vorm van een mooi dividend.

Daarbij is het uiteraard wel belangrijk goed te kijken naar de houdbaarheid van een dividend. Zo keert de top-3 van de bovenstaande tabel vrijwel de gehele winst uit in de vorm van dividend, en dat kan uiteraard problemen opleveren indien de resultaten meerdere jaren na elkaar tegenvallen.

Voordeel van beleggen in de Verenigde Staten is dat vrijwel alle beursgenoteerde fondsen vier keer per jaar een dividend uitkeren. Dit in tegenstelling tot de meeste Europese bedrijven die vaak één of twee keer per jaar uitkeren. Bovendien beschikken de meeste Amerikaanse bedrijven over een veel betere dividendgeschiedenis, waarbij veel bedrijven al vele tientallen jaren op rij hun dividend verhoogden.

Koploper op de Amerikaanse beurs is nog altijd Diebold, dat deze week aankondigde voor het 58ste opeenvolgende jaar het dividend te verhogen, ditmaal met 3,7%, resulterend in een huidig dividendrendement van 3,4%. Het spreekt voor zich dat de belegger hier ongeacht het koersverloop fantastisch beloond is door het bedrijf dat onder meer pinautomaten maakt. Tel al die dividenden maar eens bij elkaar op....

Eerder schreven wij hier reeds meerdere malen over de zogenaamde Dividend Aristocrats, de S&P500-bedrijven die al minstens 25 jaar op rij hun dividend verhoogden.

Van de in de bovenstaande tabel opgenomen aandelen behoren CenturyLink en Pitney Bowes tot de huidige selectie Dividend Aristocrats, terwijl ook bekendere namen als Altria (verkoop o.m. Marlboro sigaretten in de VS) en AT&T al minstens 20 jaar op rij hun dividend verhoogden.

Voor wie zich beperkt tot de Nederlandse en overige Europese aandelen met een hoog dividendrendement verwijzen wij u naar onze koerswijzer in het tijdschrift voor de meest actuele adviezen.

Tekst: Menno van Hoven, 11 februari 2011

GERELATEERD
- Tien Dogs voor 2011 (3 januari 2011)
- Betrouwbare dividendbetalers (22 december 2010)

HIP
abonneer op de Nieuwsbrief

LEES OOK

Houd opkomende markten in de gaten

Eén keer per jaar dividend is te weinig

Kwaliteitsaandelen VS met hoog dividend