S&P500 18% omhoog

Na de 'mid term' verkiezingen - morgen - kan de S&P500 met 18% omhoog.

Goldman Sachs en ClearBridge Advisors hebben uitgerekend dat na de 'mid term' verkiezingen, die morgen (dinsdag 2 november) in de VS worden gehouden, de aandelenkoersen sterk omhoog kunnen gaan.

Sinds 1942 zijn 17 'mid terms' gehouden en elke keer daarna gingen de koersen in de maanden daarna omhoog, met gemiddeld 18%.

'Flauwekul! Gemiddelden zeggen me niets. De geschiedenis herhaalt zich niet.'

Begrijpelijke reacties. Na de tiende, elfde enzovoorts keer zullen de reacties ook wel sceptisch geweest zijn. En toch gebeurde het steeds, althans al 17 keer achtereen.

ClearBridge Advisors constateerde dat de S&P500 in de 200 dagen na een verkiezing nooit is gedaald, en koerswinsten tussen 3,9% en 36% boekte, resulterend in een gemiddelde van 18,3%. Ook in de zes keer dat de machtsverhoudingen in het Congress door de verkiezingsuitslag veranderden, en in jaren dat de zittende president een democraat was, stegen de koersen.

Goldman Sachs nam een langere periode voor het onderzoek, twaalf maanden, en kwam uit op een gemiddelde stijging van 18,1%.

Analist Brian Gendreau, die het onderzoek voor ClearBridge Advisors deed, verklaart de stijging van de koersen, ook wanneer de machtsverhoudingen in het Congress veranderen als volgt: 'Beleggers houden niet van onzekerheid. Na de 'mid term' weten ze hoe de verhoudingen liggen en waar ze aan toe zijn. Houvast stellen ze op prijs.'   

Is het deze keer anders?

Nu in het blad

thumb shade
Verder: opinie, analyses en meer
Nu proberen

LEES OOK

Positieve geluiden voor het komende kwartaal

Strategen zien hogere beurskoersen

Spectaculaire rendementen sinds dieptepunt 2009