KPN heeft volgens SNS woord gehouden door niet te veel voor de frequenties te gaan betalen. T-Mobile, O2 (Telefónica) en Vodafone zijn de kopers geworden, voor een totaalprijs van €4,4 mrd.
Dat was ruim meer dan de schatting van €3,5 mrd van de bank. SNS meent dat het missen van deze frequenties geen grote gevolgen voor KPN's Duitse bedrijf E-plus heeft. Met partner ZTE kan het bedrijf zich toch wel verder in Duitsland ontwikkelen.
SNS ziet in het afhaken van KPN een teken dat het bedrijf verstandig met het geld omgaat, niet overmatig investeert en goed aan de aandeelhouders denkt. Het bedrijf kondigde aan de aandeleninkoop te zullen versnellen.
Nu de kou uit de lucht is, wordt het volgens SNS tijd dat het aandeel een inhaalrace maakt. De koers is achtergebleven bij de sector, waarvan de koersen overigens ook een zwakke periode doormaken.
Maar met een dividendrendement van 8,4% - op basis van het verwachte dividend in 2011 - is het aandeel duidelijk te 'goedkoop' en onveranderd koopwaardig. Het koersdoel is €14.



