Favoriete financials

Onder de favorieten van BNP Paribas, dat vorige week waarschuwde voor Griekse besmetting bij banken, komen geen Nederlandse financials voor.

BNP Paribas Fortis verhoogt het advies voor Bank of America van 'houden' naar 'kopen'. De zwakke vraag naar leningen en de strakkere reglementering kan weliswaar de inkomsten onder druk houden, anderzijds nemen de risicokosten af, wat zou kunnen duiden op een fundamenteel herstel.

Een verbetering van de resultaten, mede door het V-vormig economisch herstel in de VS, maakt het laaggewaardeerde aandeel koopwaardig, aldus BNP. Het advies voor Citigroup is opgetrokken tot 'houden'.

De bank had een goed eerste kwartaal met hogere resultaten uit consumentenkrediet, rente en handelsactiviteiten.

Ook hier namen de risicokosten af. Maar volgens BNP Paribas Fortis heeft Citigroup nog een aantal pijnpunten, waaronder de verbetering van de balans, de verkoop van enkele activa, waarvan de opbrengst ongewis is, en de blootstelling aan commercieel vastgoed.

Ook is het de vraag of het slinken van de portefeuille met slechte leningen doorzet. Het aandeel zal voorlopig volatiel blijven. BNP is over meer financiële instellingen positief gestemd, waaronder J.P.Morgan.

Tot de ware favorieten behoren Allianz, Crédit Agricole, Credit Suisse en Deutsche Bank. Nederlandse financials komen niet onder de favorieten voor.

GRIEKSE BESMETTING
Besmettingseffecten van het risico op Griekse staatsobligaties moeten niet worden onderschat, zo stelde BNP Paribas afgelopen woensdag. De bank merkt op dat Standard & Poor's heeft gewaarschuwd dat houders van Grieks staatspapier mogelijk niet meer dan 30% van hun investering zullen terugkrijgen als Griekenland zou besluiten zijn schulden te herstructureren.

De sterke koersdaling van banken in reactie op de verlaging van de Griekse kredietrating naar junkstatus door S&P, betekent dat de markt concludeert dat de houders van Grieks staatspapier - en dat zijn vooral banken - zullen moeten afschrijven op deze beleggingen.

De BNP-analisten stellen dat de Duitse banken, met in totaal €45 miljard aan blootstelling, meer risico lopen dan de Franse, die goed zijn voor zo'n €78 miljard, maar sterkere kapitaalbuffers hebben.

Nu in het blad

thumb shade
Verder: opinie, analyses en meer
Nu proberen

LEES OOK

Mooie winst bij zijwaartse koers

Factorbenadering bij beleggen zorgt voor toenemende correlatie

Zet het onconventionele monetaire beleid de deur open voor inflatie?