Goede halfjaarcijfers voor modelportfeuille van Beleggers Belangen

De modelportefeuille van Beleggers Belangen presteert nog steeds beter dan de AEX-index. Het afgelopen kwartaal zijn er weer een paar mutaties geweest.

De modelportefeuille van de redactie van Beleggers Belangen doet het nog steeds erg goed, al zeggen we het zelf. Het volgen ervan zou tot een hoger rendement hebben geleid dan een rechtstreekse investering in de AEX. De voorsprong bleef in het tweede kwartaal nagenoeg gelijk op 4,8 procentpunt.

Vergelijking met AEX

De samenstelling van de portefeuille deed een terugval van de voorsprong vrezen. Die terugval hebben wij gedempt met een turbo long op de AEX. Begin dit jaar hebben wij namelijk gekozen voor aandelen die kanshebbers zijn in een tijd met slechte macro-economische verwachtingen.

In het eerste kwartaal gingen de koersen inderdaad wereldwijd hard onderuit. Onze selectie beschermde ons toen. Koersen die het hardst naar beneden gaan, gaan vaak tijdens een (tijdelijke) opleving weer het hardst omhoog. Denk aan een aandeel als ING, dat zijn beurskoers zag verdrievoudigen de afgelopen maanden.

De recente sterke opleving werkte dan ook in ons nadeel, maar de turbo zorgde voor compensatie. Deze ging er in april in bij een AEX van 230 punten. Op dat moment was voor ons duidelijk dat er een bodem in de markt lag bij 199 punten.

Een maand later bleek er sprake van de sterkste rally sinds 1938. Dat was een signaal dat de rally op zijn laatste benen liep: wij sloten de turbo long dan ook, bij een AEX van 264 punten. Ruim een maand later staan wij nog steeds in de buurt van dat niveau.

In het tweede kwartaal zijn twee fondsen uit de modelportefeuille verwijderd: Nutreco en het DWS Invest BRIC Plus beleggingsfonds. Nutreco ging eruit door tegenvallende cijfers, en een koersstijging van 13% ten opzichte van het moment dat het in de modelportefeuille kwam. Deze combinatie maakte het een duur aandeel, waarvan wij graag de winst pakten.Door de verdubbeling van de olieprijs ging de beurs van BRIC-land Rusland als een speer. Sinds het dieptepunt van dit jaar steeg de RTS-index met 144%. Begin juni namen wij met ruim 40% winst afscheid van het beleggingsfonds.

In het tweede kwartaal hebben wij drie posities geopend. De eerste aanschaf betrof Unilever. Het dividendrendement van 5% en de lagere waardering dan de aandelen van de concurrentie gaven de doorslag. Wij verhoogden het langetermijnadvies van Unilever naar 'kopen', omdat wij het aandeel fors aantrekkelijker zagen worden voor beleggers met een lange adem.

Corio is het afgelopen kwartaal ook in onze modelportefeuille opgenomen. Het is de best gepositioneerde speler in de vastgoedsector. Wanneer de markt slecht is, geeft Corio aandelen uit om goedkoop overnames te kunnen doen. Zo'n anticyclisch optredend bedrijf willen wij graag in onze modelportefeuille hebben.

Ten slotte hebben wij twee weken geleden een optieconstructie opgenomen in de modelportfeuille. Het speelt in op een tot de derde vrijdag van juli zijwaartse beweging van de AEX tussen de 240 en 290.

Uitgebreide artikelen over mutaties zijn steeds te lezen op onze site beleggersbelangen.nl. De koers die wij hanteren is de eerste slotstand van de beurs nadat het artikel gepubliceerd is. Elke maandag komt er een update op de site met de slotstanden van de week ervoor.

Over drie maanden zullen wij u op deze plaats opnieuw bijpraten over de ontwikkeling van onze modelportefeuille.

update

Grafiek-Beleggers-Belangen-portefeuille

HIP
abonneer op de Nieuwsbrief

LEES OOK

Zorgen niet voorbij, wel stabilisatie

Beleggers hebben last van emoties

Meer ruimte voor optimisme