Op het huidige niveau van $1,39 ten opzichte van de euro noteert de dollar vrijwel onveranderd ten opzichte van 1 januari van dit jaar. Vorig jaar zomer werd nog een dieptepunt bereikt op $1,60, gevolgd door een scherp herstel tot $1,25, een niveau dat ook begin maart werd bereikt voordat de euro zich weer herpakte.

Volgens UBS kan de dollar de komende drie maanden herstellen tot $1,30 per euro, ingegeven door een herstellende Amerikaanse economie overdreven zorgen dat buitenlandse investeerders hun posities in Amerikaanse staatsobligaties terug zullen brengen.
Uit recente uitlatingen van officials uit onder meer Japan, India en Zuid-Korea blijkt dat devraag naar staatsleningen sterk zal blijven, aldus UBS in een gisteren verschenen rapport.
De afgelopen dagen kon de dollar wat herstellen ten opzichte van de euro (zie grafiek) na beter dan verwachte economische cijfers uit de VS (het banenverlies was fors minder dan verwacht) en UBS waarschuwt de 'dollar bears' voorzichtig te zijn met het verkopen van de dollar op de huidige 'historische lage waarderingen'.
Ook zou de dollar ondersteund worden door de verder oplopende yields op staatsobligaties, die het minder aantrekkelijk maken om te switchen naar een andere valuta.
Nu in het blad
Schlumberger blijft favoriete olieservicebedrijf
Verder: opinie, analyses en meerNu proberen


