Proefabonnement

Proefabonnement216x134

Expertopinie

Volgend jaar rally op de beurs

2-7-2010 11:33:05 Menno van Hoven

Trevor Greetham van Fidelity verwacht volgend jaar een rally op de beurzen. In de tweede helft van dit jaar zullen zich betere koopkansen aandienen voor beleggers. Ook Abby Cohen van Goldman Sachs voorspelde deze week een flinke rally.

Greetham, director of asset allocation bij Fidelity International, liet eerder deze week tegenover Bloomberg weten de afgelopen zes maanden aandelen verkocht te hebben met het oog op te verwachten 'economische moeilijkheden' later dit jaar.

Volgens de expert zullen zich in de tweede jaarhelft betere koopkansen aandienen voor beleggers, gevolgd door een voorziene rally op de beurzen in 2011.

Momenteel hanteert Fidelity nog een neutral-advies voor aandelen, waarbij Greetham te kennen geeft mogelijk meer aandelen te verkopen als zich op korte termijn een flinke rally voor zal doen.

Koopkansen zullen zich later dit jaar aandienen:  "We're in a multi-year sustainable recovery, and we're also in a bumpy year. By year end, we'll have good buying opportunities from people that are letting go", aldus Greetham, die rekening houdt met paniekverkopen van beleggers.

Momenteel is Fidelity International overwogen in de Verenigde Staten, Azië en opkomende markten en de sectoren consumenten, gezondheidszorg en technologie.



GOLDMAN SACHS
Ook Abby Joseph Cohen, de bekende strateeg van Goldman Sachs, voorspelde deze week een rally, waarbij voor dit jaar nog een flink hogere stand voor de S&P500-index wordt voorzien.

Tegenover CNBC (zie video hieronder) liet Cohen weten aan het einde van 2010 te rekenen op een stand van 1250 punten voor de S&P500-index, ruim 20% boven de slotstand van gisteren (1027 punten).

Cohen wijst op de aantrekkelijke waarderingen van aandelen en denkt dat het koersdoel haalbaar is aangezien de sterke bedrijfsresultaten van het eerste halfjaar zich niet hebben vertaald in hogere koersniveaus.

Al het minder goede (economische) nieuws zou inmiddels ingeprijsd zijn in de koersen van aandelen en de (Amerikaanse) beurs is inmiddels aanmerkelijk aantrekkelijker gewaardeerd dan een paar maanden geleden.

Goldman rekent niet op een recessie of een double-dip voor de economie en geeft in de persoon van Cohen aan een aanhoudende economische groei te verwachten, ook al is dit in een langzamer tempo. Daarbij zijn de winstvooruitzichten voor bedrijven goed, aldus Goldman, dat bullish is over de sectoren industrials, IT en energie.

Eind mei gaf Goldman Sachs ook al aan de correctie op de beurzen als een koopkans te zien, waarbij voor dit jaar nog een nieuw hoogtepunt voorspeld werd voor de Amerikaanse beurs.

GERELATEERD
- Goldman Sachs ziet correctie als koopkans
- 'Huidig sentiment op de beurs te negatief'
- Emerging markets aantrekkelijk gewaardeerd
- Koopkansen in Europa
- Techaandelen nog steeds goedkoop (interviewFidelity )

FidelityCNBC

Proefabonnement Beleggers Belangen          Nieuwsbrief Beleggers Belangen

Reacties

jitta vrijdag 2 juli 2010 14:15

Ik word op mijn wenken bediend.
Gisteren stonden we nog vooor een crash; één dag lopen de koersen wat op en BelBel komt alweer methet bericht, dat er een rally op komst is.
Het houdt uw lezers in elk geval leuk bezig.

Frankett vrijdag 2 juli 2010 16:56

Als ik belbel moet geloven is er iedere week WRC rally.............

Gerard van der Leeuw vrijdag 2 juli 2010 17:05

De glazen bol vervangen door het koffiedik. Het is allemaal een leuk speeltje voor net geklede mannetjes die hun geld 'verdienen' met gezwatel. .... Dan weer een crisis, nu weer een rally. De werkelijkheid is altijd aders: gelukkig hij die dat beseft en er naar handelt. Geloof dit soort kleppende onnozele goeroe's toch niet: je zult misschien een keertje mazzel hebben:, maar je kunt ook genadeloos het schip ingaan. Quatsch, zwam, prietpraat. En het erge is dat hele volksstammen serieus naar dit soort gebeuzel luisteren.Wees huis en laat ze kleppen. Geen kletskoek is zo snel, de realiteit achterhaalt haar wel.

Piet vrijdag 2 juli 2010 21:07

Lof voor de heer Dekker dat hij mannentaal laat zien en aangeeft wanneer hij zijn positie sluit. Voorlopig heeft hij het ook aan het rechte eind, en hadden jullie positie moeten kiezen, maar de keuze voor deze passage gaat jullie abonnees kosten denk ik.

shebledel vrijdag 2 juli 2010 21:09

Wat een gezeik. Gisteren stonden we nog voor een crash. Blij dat ik geen abonnement heb van deze inconsequente bagger opinies. En me nieuwsbrief beëindig ik vandaag.

daytrader vrijdag 2 juli 2010 22:58

En zo is het een crash en weer roepen over een rally. ik heb er inmiddels heel veel van geleerd. ik vertik het langer om maar 1 nacht mijn aandelen aan te houden. 4 x heb ik me enorm in de vingers gesneden en ruim weer de helft van mijn winst ingeleverd.
van binck ben ik nu naar lynx overgestapt. ik kijk s oschtends wat de kansen zijn en stap in met een bracket eronder en boven. dat kan je bij lynx automatisch instellen. voor 10 uur heb ik de eerste slag al te pakken. crash of rally....mij maken ze niet meer gek. mensen trap er niet in. ga niet meer overnight. gewoon per dag en klaar

analist zaterdag 3 juli 2010 9:16

als de titel was 'hittegolf in 2011 verwacht' nam ik dit even serieus. Wat een dom geklets zeg. Leef vandaag, morgen zien we verder.

HV zondag 4 juli 2010 13:41

Het 1e kwartaal waren de cijfers vergeleken met 12 maanden eerder een stuk beter.(hoe kon het ook, anders was de beurs beslist op AEX 113 beland).
Nu staat het 2e kwartaal voor de deur. Opnieuw moet het beter gaan. Alleen wie in de markt werkt en omzet moet maken voor zijn bedrijf ondervindt een stabilisatie op het nivo van 2005. De paniek is weg, maar groei ziet er anders uit. Vorige dagen paniek, nog net geen wereld ondergang. Vandaag euforie; de zon is toch noch opgekomen deze morgen. Er wordt niet verder gekeken als 1 dag hoogstens 1 week.
Naar mijn mening is er geen alternatief voor aandelen.
De banken/hedge-funds etc leven van dit soort "markt-manipulatie". Kijk maar waar de banken hun geld verdienen.
Ee ander gevaar is niet het bedrijfsleven, in de crisi-jaren draaiden velen door en overleefden, alleen diegenen die zwaar in de schulden zaten hebben het niet gered. (Waar is AKZO bij de goede fondsen?)De staatsschulden uit de 70-er jaren werden zeer effektief door inflatie teniet gedaan. Leve de pensioenreserves en het spaargeld. Nu worden er opnieuw enorme schulden opgebouwd. In de VS hebben ze geen scrupules met "spaarders". Dat hebben we de afgelopen 2,5 jaar gezien. Ook in de spoorweg crash uit de 19e eeuw waren namen als Stanley, Morgan en een aantal andere "achtenswaardige" banken e.d al aktief.
Dus ik ga gewoon verder met mijn "fundamentalistische" houding, koop aandelen van goed geleide en gefinancierde bedrijven met een vertrouwenswekkend verleden wat betreft "optie voor het management/dividend politiek en sociaal beleid. Chart readers zijn fantastisch omdat ze vaak aandelen de grond in boren, zodat ik weer goedkoop kan bijkopen. (Shell 19,75, dank aan de geruchten.
Warren Buffet heeft een regel; laat je niet gek maken en gebruik je boeren verstand.

piet zondag 4 juli 2010 22:02

weer eens wijze woorden van HV. Kunt u niet bij belbel gaan werken!?

Nieuwe reactie