Proefabonnement

Proefabonnement216x134

Expertopinie

Minder sterke perspectieven Shell

1-3-2010 10:36:03 Redactie

ING Wholesale Banking heeft van de olieconcerns Shell, Eni en Statoil- Hydro een voorkeur voor het Italiaanse Eni.

Het aandeel (koers €17) is een 'koop', met koersdoel €20,45. Bij Eni viel de winstdaling over het vierde kwartaal mee. Het bedrijf kan bogen op solide prestaties met gas.

Eni heeft talrijke projecten op stapel staan - in de VS, Rusland en Afrika, die veel beloven en de koers kunnen prikkelen. Het aandeel biedt het goede dividendrendement van 5,9%.

Shell biedt ook een dividendrendement van 5,9%, maar van dit bedrijf zijn de perspectieven minder sterk, vergeleken met Eni.

De projecten die Shell in de pijplijn heeft, komen traag op gang. Het vierde kwartaal stelde ook teleur, met name bij raffinage. ING meent dat het aandeel meer dan voldoende gewaardeerd wordt, en niet meer verdient dan 'houden'.

Het koersdoel van €20,11 wijkt niet veel af van de actuele koers. StatoilHydro kan ING evenmin bekoren. Ook bij dit Noorse concern komen nieuwe activiteiten pas over enige jaren op stoom.

Het rendement van 4,5% is lager dan het sectorgemiddelde van 5,7%. ING oordeelt 'houden', met een koersdoel van NKr134, wat vrijwel gelijk is aan de huidige beurskoers.

Shell

Reacties

Nieuwe reactie